Kamery IP

Coraz więcej obiektów – zarówno tych prywatnych, jak i komercyjnych – wyposażanych jest w nowoczesne rozwiązania z zakresu telewizji przemysłowej. W tej kategorii czeka na Ciebie szeroki wybór urządzeń rejestrujących obraz, dostarczanych na rynek przez renomowanych producentów, m.in. cenioną przez profesjonalistów markę Hikvision. Proponujemy najlepsze wewnętrzne i zewnętrzne kamery IP do monitoringu, zarówno te bezprzewodowe, jak i PoE, a więc zasilane kablem sieciowym, umożliwiające nagrywanie obrazu w standardzie 4K.

Czytaj więcej

Kamery IP – zadbaj o bezpieczeństwo swojej firmy lub posesji

W nowoczesnych systemach dozoru wizyjnego istotną rolę grają pojemne dyski twarde, rejestratory umożliwiające zapis nagranego obrazu czy dodatkowe czujniki, jednak absolutnie kluczowy jest dobór odpowiednich kamer IP. Najważniejszymi czynnikami na etapie wyboru powinny być ich jakość oraz dopasowanie do potrzeb użytkownika. W połączeniu z odpowiednim rozmieszczeniem, zapewniającym pokrycie całości monitorowanego terenu, dają one gwarancję efektywnej i bezproblemowej obserwacji. Zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne urządzenia IP wykorzystujące Wi-Fi lub PoE, potrafią nagrywać obraz w zaskakująco wysokiej jakości Full HD oraz 4K. Dzięki temu na ekranie monitora widoczne są najdrobniejsze szczegóły, które mogą okazać się decydujące przy identyfikacji osób wkraczających na teren posesji, odczytywaniu numerów rejestracyjnych pojazdów itp.

Jak działają wewnętrzne i zewnętrzne kamery IP do monitoringu?

Stając przed sporym wyzwaniem, jakim w obliczu tak dużej liczby dostępnych produktów jest wybór odpowiedniego urządzenia rejestrującego, warto poznać zasadę działania samego sprzętu. Otóż kamery IP wewnętrzne, tak samo jak ich zewnętrzne odpowiedniki, łączą w sobie funkcje tradycyjnego monitoringu oraz komputera. Nagrywając obraz w jakości 4K, jednocześnie przesyłają go do rejestratora, łącząc się bezprzewodowo z internetem, lub – jak w przypadku rozwiązań PoE – wykorzystując do tego połączenie kablowe. Zaawansowana kamera IP Hikvision lub innego z czołowych producentów może dodatkowo nagrywać obraz po zmroku, dzięki systemowi IR, lub uaktywniać się w momencie wykrycia jakiejkolwiek aktywności, dzięki integracji z czujnikiem ruchu.

Jakość obrazu – decydujący element przy wyborze kamer IP

Podstawowym parametrem, który decyduje o tym, jak wyraźny obraz zobaczysz na ekranie swojego monitora, jest rozdzielczość urządzenia rejestrującego. W przypadku kamery IP do monitoringu wewnętrznego lub zewnętrznego warto stawiać na modele nagrywające obraz co najmniej w rozdzielczości Full HD, choć standardem w telewizji przemysłowej stają się już wideorejestratory PoE/Wi-Fi 4K.

Kolejnym istotnym elementem jest kompresja plików wideo. Jeśli zależy Ci na tym, by jakość obrazu była jak najwyższa, warto upewnić się, że dane urządzenie korzysta z kompresji w wersji H.265 lub H.265+. Standard ten, stanowiący alternatywę dla starszego H.264, ma dziś praktycznie każda kamera IP 4K, dzięki czemu obraz z monitoringu jest nie tylko wyraźny, ale także odpowiednio dynamiczny.

Czy zewnętrzna kamera IP ma nagrywać również po zmroku? Rejestrowanie obrazu w całkowitej ciemności umożliwia tryb nocny, uaktywniany przez specjalne filtry podczerwieni. System IR+LED powinien być odpowiednio wydajny, dlatego w urządzeniach topowych producentów, np. kamerach IP marki Hikvision, zasięg trybu nocnego wynosi nawet 30 m, co umożliwia wydajne monitorowanie terenu nawet przy mniej intensywnym rozmieszczeniu rejestratorów.

Kamera IP: PoE czy Wi-Fi?

W naszym asortymencie znajdziesz wewnętrzne i zewnętrzne urządzenia do rejestrowania obrazu, działające zarówno w technologii bezprzewodowej, jak i zasilane kablem. Popularna skrętka RJ45, czyli przewód Ethernet, jest niezbędna, by kamera IP PoE mogła nagrywać obraz i przesyłać go do rejestratora. Niewątpliwą zaletą tak zbudowanego systemu jest brak ograniczeń wynikających z zasięgu sieci Wi-Fi. Jeśli natomiast zdecydujesz się na instalację kamer IP do monitoringu 4K przez sieć bezprzewodową, pamiętaj o dokładnym pokryciu sygnałem całego obszaru działania telewizji przemysłowej.

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą sklepu internetowego Noxel. Z przyjemnością pomożemy w wyborze odpowiednich rozwiązań z zakresu CCTV 4K oraz kamer IP wewnętrznych i zewnętrznych. W razie pytań o monitoring PoE lub Wi-Fi zachęcamy do kontaktu z naszym sklepem!

Zobacz jako Lista Siatka

Produkty 1-10 z 11

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Strona
 1. PTZ-N4MP-P Kamera obrotowa IP PTZ PoE z autotracking 4MPx HiLook by Hikvision

  Promocja 359,00 zł Cena regularna 389,00 zł

  Rozdzielczość 4 MP (2560x1440)
  Sterowanie góra-dół, lewo-prawo
  Zasilanie PoE - jednym przewodem
  Detekcja człowiek/[pojazd z natychmiastowymi powiadomieniami Push
  Autotracking - śledzenie trasy człowieka
  Odporność na warunki atmosferyczne
  Tryb nocny do 30 metrów(IR+LED)
  Zapis na kartę pamięci(maks. 256gb)
  Kompresja wideo H.265+
  Aplikacja HikLookVision

  Dowiedz się więcej
Zobacz jako Lista Siatka

Produkty 1-10 z 11

na stronę
Ustaw kierunek malejący
Strona

Producenci

Hikvision
Ezviz
Satel
Dahua
Pulsar
Seagate
Imou
Tp-Link
Bitner
Western Digital
Uniview
Ubiquiti
Noxel
DSC
AMC
Cudy
Toshiba
Getfort
Hikmicro
Hilook by Hikvision
Reolink
Taio


 • Promocyjne
 • Najnowsze