Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

pliki.noxel.pl

Kamery Wi-Fi
Kamery Wi-Fi

 

Zależy Ci na czasie i dobrej cenie? Monitoring bezprzewodowy to nowoczesne rozwiązanie, które aktualnie jest coraz bardziej popularne. Kamery Wi-Fi są łatwe w instalacji i konfiguracji, więc możesz nawet z dnia na dzień zamontować je w swoim domu lub firmie.

 

 

Pod względem sposobu podłączenia urządzenia do sieci, kamery możemy podzielić na przewodowe i bezprzewodowe. Oczywiście te pierwsze wymagają użycia kabla zarówno do doprowadzenia źródła zasilania, jak i sieci. Kamery bezprzewodowe zaś uzyskują dostęp do Internetu przez Wi-Fi. Jeżeli chodzi o źródło zasilania to jest kilka możliwości. Mogą być podłączone do prądu za pomocą kabla (zasilacza), mieć baterię lub akumulator. Inną opcją jest też panel solarny stanowiący własne źródło zasilania kamer, oczywiście jest to możliwe tylko w kamerach zewnętrznych.

Kamery WLAN mają zdolność bezprzewodowej transmisji danych dzięki wbudowanemu interfejsowi Wi-Fi. Odpowiada on za możliwość zdalnego łączenia się urządzenia z siecią. Najczęściej zasięg Wi-Fi wynosi od 15 nawet do 100 metrów. Jest w zupełności wystarczający do nadzoru domu, mieszkania, biura, parkingu czy nawet małej firmy.

 

Monitoring bezprzewodowy – ekonomiczne rozwiązanie

 

Monitoring bezprzewodowy jest zdecydowanie tańszy, niż tradycyjny system kamer IP, które potrzebują kabli do instalacji. Po pierwsze same urządzenia są w niższej cenie, po drugie zaś odchodzi nam koszt zakupu przewodów i akcesoriów do montażu oraz usługa wykwalifikowanego instalatora.

Kamery Wi-Fi są zwykle wyposażone w czytnik kart microSD, więc do podstawowego nadzoru obiektu nie ma potrzeby dokupowania rejestratora. Jest to kolejny element systemu, na którym możemy zaoszczędzić. Kamera domyślnie zapisuje krótkie wideo w momencie wykrycia ruchu, dlatego bez problemu może rejestrować dane na karcie np. 128 GB. Urządzenie też automatycznie przesyła powiadomienie o zdarzeniu w czasie rzeczywistym na smartfon.

Jedną z głównych zalet kamer Wi-Fi jest łatwość montażu i konfiguracji. Możemy wykonać je samodzielnie i po kilkunastu minutach cieszyć się zdalnym podglądem z urządzenia. Wystarczy podłączyć kamerę do prądu (lub po prostu ją uruchomić, jak posiada alternatywne źródło zasilania) i skonfigurować połączenie z Internetem. Dodatkowo można ustawić indywidualne preferencje nagrywania.

Oczywiście na rynku dostępne są kamery, które mają możliwość podłączenia do sieci przez Wi-Fi oraz przez kabel. Tak samo sposób montażu może być różny. Kamerę możemy postawić w konkretnym miejscu, przykleić taśmą lub przymocować na stałe śrubami. Mamy wiele opcji do wyboru.

 

 

Co powinna mieć dobra kamera Wi-Fi

 

Dodatkowe możliwości kamery przydadzą się, żeby zapis był ciągły i szczegółowy:

  • DNR (Digital Noise Reduction)
  • BLC (Backlight Compensation)
  • AGC (Automatic Gain Control)
  • Detekcja ruchu, twarzy, przekroczenia wirtualnej linii
  • Zoom, możliwość zbliżania interesujących nas fragmentów kadru
  • Wbudowany promiennik IR umożliwiający nagrywanie w warunkach bez oświetlenia
  • Dodatkowe doświetlenie dzięki diodom LED.

 

Niektóre kamery Wi-Fi mają opcję autotrackingu (śledzenia) obiektu. Polega ona na tym, że po wykryciu ruchu kamera stara się za nim podążać. Istnieje też możliwość sterowania ustawieniem kadru kamery zdalnie, przez aplikację.

Warto zwrócić uwagę na to, czy kamera posiada wbudowany głośnik i mikrofon, które umożliwiają dwukierunkową transmisję dźwięku. Dzięki temu w każdej chwili będziemy mogli zarówno posłuchać co się dzieje w pomieszczeniu, jak i nadać zdalnie komunikat głosowy.

Kamera do monitoringu bezprzewodowego może mieć różne gabaryty. Wielkość urządzenia, na jakie się zdecydujemy najlepiej dostosować do potrzeb. Czy chcemy dyskretną kamerę, niewidoczną na pierwszy rzut oka, czy potrzebujemy większe urządzenie, które np. będziemy też mogli wykorzystać do monitoringu na zewnątrz. Wtedy należy pamiętać, że jej obudowa powinna być odporna na warunki pogodowe i temperaturę.

 

 

Kamery Wi-Fi zastosowanie

 

Monitoring bezprzewodowy świetnie sprawdzi się na obszarach małego monitoringu. W nadzorze domu, garażu, magazynu, biura czy niedużej firmy. Często stosuje się też go jako uzupełnienie lub rozbudowę już istniejącej instalacji CCTV. Kamery Wi-Fi dzięki temu, że nie potrzebują dodatkowego okablowania, a niektóre modele mogą nawet działać tylko przy użyciu baterii, mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie instalacja tradycyjnego monitoringu jest niemożliwa lub utrudniona. Przykładowo w obszarach trudno dostępnych, z ograniczoną ilością miejsca.

Żeby monitoring bezprzewodowy był niezawodny musimy zwrócić uwagę na jakość sieci internetowej. Dobre umiejscowienie kamery Wi-Fi w stosunku do routera to podstawa. Często stosuje się też wzmacniacze sieci (sygnału Wi-Fi). Do jednego routera zaleca się zdalne podłączenie do ok. 5 urządzeń. Możemy też zdecydować się na kamery, które można połączyć z Internetem zarówno za pomocą przewodu LAN, jak i przez Wi-Fi.

Kamery Wi-Fi zalecane są i dobrze współpracują z systemem smart home. Są łatwe w konfiguracji z aplikacjami dedykowanymi do kompleksowej obsługi urządzeń bezprzewodowych.

Tradycyjny, przewodowy monitoring IP czy analogowy oczywiście ma swoje niepodważalne zalety. Takie jak niezawodność transmisji bez ograniczonego zasięgu, brak podatności na zakłócenia, możliwość zbudowania bardzo obszernego systemu i zintegrowania dużej ilości urządzeń. Dodatkowo kamery podłączone do sieci za pomocą kabla są też trudniejsze do przechwycenia dla hackerów.

Dlatego planując zakup kamer do monitoringu najpierw musimy sobie odpowiedzieć na pytanie co jest dla nas najważniejsze. Należy wziąć pod uwagę: cenę, ilość urządzeń, ich lokalizację, montaż, czas i specyfikę obszaru do monitorowania.

 

Zewnętrzna kamera obrotowa IP Wifi 5 MP z mikrofonem i głośnikiem NX-WAT50PTZS

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl