Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

pliki.noxel.pl

Monitoring apteki
Monitoring apteki

 

System nadzoru wizyjnego to najlepszy sposób na podniesienie bezpieczeństwa w miejscu pracy. Dobrze rozplanowany monitoring apteki zapewni klientom komfort i bezpieczeństwo podczas zakupów, jednocześnie szanując ich prywatność. Właściciel zaś zyska pełną kontrolę 24/7 nad personelem i przestrzenią swojego obiektu.

 

 

Apteka jest specjalistyczną przestrzenią do zarządzania. Z jednej strony musimy chronić dane wrażliwe klienta oraz informacje o tym, jakie produkty zakupił. Jednak z drugiej punkt farmaceutyczny jest atrakcyjnym miejscem dla złodziei lub osób uzależnionych od substancji chemicznych, które mogą być niebezpieczne.

Oczywiście dane zarejestrowane przez nasz monitoring przechowywane są tylko na potrzeby wewnętrzne do zapewnienia bezpieczeństwa i nadzoru nad pracownikami.

 

Informacja o monitoringu obiektu

 

Należy pamiętać, że osoba wchodząca na teren apteki, która jest monitorowana musi o tym wiedzieć. Klient powinien być od razu powiadomiony o obecności kamer. Zazwyczaj stosuje się umieszczenie wizualnej informacji na drzwiach lub nad punktem obsługi.

Kamery do monitoringu, które są umieszczone w dobrze widocznych miejscach pełnią dodatkowo rolę prewencyjną. W punktach sprzedażowych, gdzie stosuje się nadzór wizyjny zdecydowanie spada ilość kradzieży i naruszeń bezpieczeństwa, a także sytuacji nadużyć ze strony personelu.

Monitoring apteki może składać się zarówno z kamer wewnątrz sklepu, jak i na zewnątrz. Nadzorując teren wokół apteki, czy parking mamy jeszcze dokładniejszą i szybszą informację w sytuacji naruszenia bezpieczeństwa. I oczywiście możliwość natychmiastowej reakcji.

Często też monitoring apteki może być udostępniony zewnętrznej firmie ochroniarskiej, która będzie miała za zadanie weryfikować i reagować na konkretne alarmy.

 

Zdalny nadzór z każdego miejsca

 

Aktualnie wszystkie systemy monitoringu mają możliwość konfiguracji i ciągłego nadzoru z poziomu aplikacji lub oprogramowania. Intuicyjne i łatwe w obsłudze interfejsy do obsługi urządzeń pozwalają na podgląd na smartfonie, komputerze, tablecie czy dodatkowym monitorze. Możemy ustawić sobie widok z jednego urządzenia, wybranych kamer lub ze wszystkich jednocześnie.

Takie nowoczesne rozwiązanie pozwala na zdalny podgląd apteki w każdym momencie z dowolnego miejsca na świecie.

 

 

Aktualnie kamery do monitoringu posiadają detekcję ruchu, technologie poprawiające i wyrównujące nagrany obraz, czy możliwość szczegółowej rejestracji nawet w nocy, bez oświetlenia.

W efekcie zostaniemy praktycznie w czasie rzeczywistym poinformowani o wszystkim. Nawet poza godzinami pracy personelu. Możemy odpowiednio skonfigurować urządzenia w zależności od tego w jakich godzinach, czy dniach mają nagrywać. Przykładowo inaczej system będzie interpretował zaobserwowane zjawisko w ciągu dnia, gdy dużo ludzi pojawia się w kadrze kamery, a inaczej w godzinach, gdy nie powinno być nikogo w danym obszarze.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

 

Odpowiednio dobrany zestaw do monitoringu poprawi bezpieczeństwo, zmniejszy straty i kradzieże oraz pozwoli kontrolować pracę pracowników.

Warto zaopatrzyć się w kamery posiadające zabezpieczenia antysabotażowe (alarm, gdy ktoś próbuje zakłócić pracę urządzenia) oraz obudowę tzw. wandaloodporną. Wiele firm decyduje się też na system monitoringu zintegrowany z systemem alarmowym, co jest rozwiązaniem zapewniającym najwyższy stopień bezpieczeństwa, ale też nieco bardziej kosztownym.

Oprócz odpowiednich kamer będziemy potrzebowali też rejestratorów dostosowanych do ilości obsługiwanych urządzeń oraz okablowania potrzebnego do zainstalowania monitoringu.

Ważna jest ilość kamer i ich umiejscowienie. W aptece należy zwrócić szczególną uwagę na moment wejścia i wyjścia klienta z obiektu. Dodatkowo istotna jest rejestracja w takich miejscach jak: punkt obsługi, poczekalnia, miejsce reklam z produktami aptecznymi, gablot, wejść na magazyn czy stref przeznaczonych tylko dla personelu.

 

Pomoc w zarządzaniu apteką

 

Właścicielom apteki, którym zależy na rozwoju potrzebne są odpowiednie do tego narzędzia. Oczywiście monitoring jest jednym z nich. Dzięki niemu możemy podnieść poziom obsługi klienta, standard pracy personelu i przede wszystkim optymalizować koszty i zwiększać sprzedaż.

 

Możliwości monitoringu

 • nadzór i kontrola transakcji sprzedażowych
 • kontrola przyjęcia towaru
 • zintegrowanie z kontrolą dostępu
 • zintegrowanie z systemem alarmowym
 • dostęp do zarejestrowanych danych z wcześniejszych dni/tygodni
 • zdalny podgląd i konfiguracja ustawień/uprawnień
 • ochrona w godzinach nocnych
 • kontrola ilości osób przebywających w aptece
 • optymalizacja ilości potrzebnych kas i osób do obsługi na postawie danych statystycznych z kamer
 • zabezpieczenie asortymentu
 • lepsze warunki u ubezpieczyciela obiektu.

 

Zestaw do monitoringu to inwestycja, która na pewno się zwróci. Bezpieczeństwo pracowników, asortymentu i klientów powinno być priorytetem każdej dobrze funkcjonującej apteki.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl