Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

pliki.noxel.pl

Monitoring warsztatu
Monitoring warszatu

 

Zaobserwowałeś jakieś niepokojące sytuacje lub po prostu chcesz wiedzieć co się dzieje w Twoim obiekcie? Monitoring warsztatu znacznie podniesie bezpieczeństwo i przede wszystkim pozwoli mieć podgląd na wszystko. Zawsze, gdy będziesz tego potrzebował.

 

 

Kontrola pracownika

 

Jeżeli Twój warsztat prężnie się rozwija i jesteś właścicielem, który musi skutecznie zarządzać grupą pracowników – wtedy nadzór wizyjny jest idealnym rozwiązaniem. Monitoring może dostarczyć cennych informacji o sposobie i jakości pracy podwładnych, zachowaniu klientów i o innych sytuacjach, które chcesz kontrolować.

 

Co zyskujesz?

 

  • Wiesz kiedy pracownik stawił się w pracy i kiedy ją opuścił.
  • Wiesz ile trwała obsługa danego klienta, np. wykonanie przeglądu, zmiana opon, naprawa usterki, itd.
  • Wiesz kto wchodzi na teren warsztatu.
  • W godzinach nocnych, dostajesz powiadomienie, gdy kamera zarejestruje niestandardowy ruch w nadzorowanym obszarze.
  • Dysponujesz nagraniami z incydentów lub innych zdarzeń wymagających weryfikacji, np. w sytuacji, gdy klient sugeruje nieprofesjonalne wykonanie usługi lub stany magazynowe się nie zgadzają.

 

O czym pamiętać?

 

Należy pamiętać, że informacja o zainstalowaniu monitoringu w warsztacie powinna być jasno przekazana. Zarówno pracownikom, jak i klientom, którzy muszą mieć świadomość rejestracji wideo.

Dobrym pomysłem jest zastosowanie monitoringu w pomieszczeniach warsztatowych oraz na placu przed obiektem. Umożliwi to podgląd terenu parkingu, zapewni bezpieczeństwo pojazdom stojącym koło budynku oraz kontrolę wejścia. Oprócz bezcennej wiedzy o tym, co dzieje się w warsztacie, możesz także na podstawie regularnej obserwacji zoptymalizować harmonogram pracy, czy godziny otwarcia.

 

Monitoring warsztatu – jakie kamery wybrać?

 

Przykładowy zestaw do monitoringu warsztatu obejmującego dwa pomieszczenia i parking może składać się z zestawu 5 kamer IP lub TurboHD. Po 2 kamery w każdym pomieszczeniu, w którym pracownicy wykonują usługi dla klientów (1x kamera 3 Mpx do podglądu ogólnego oraz 1x kamera 5 Mpx do szczegółowej rejestracji miejsca najistotniejszego) oraz 1 kamera IP (lub więcej) zewnętrzna (z obudową o klasie szczelności co najmniej IP66) monitorująca obszar wokół obiektu. Oczywiście to tylko poglądowy zestaw, gdyż każdy warsztat ma swoją specyfikę i układ.

Warto też zwrócić uwagę czy kamery wyposażone są w promiennik podczerwieni IR. Gwarantuje on wydajną pracę urządzenia w nocy, gdy dopływ światła jest ograniczony lub niedostępny. Wtedy promiennik aktywuje się automatycznie, gdy otrzymuje za mało światła.

Do kamer należy dobrać rejestrator, w tym przypadku wystarczy rejestrator 8-kanałowy z dyskiem 2 TB (lub więcej) oraz okablowanie.

Podstawą jest także skonfigurowanie urządzeń do monitoringu z siecią Wi-Fi, żeby uzyskać stały zdalny dostęp do podglądu z kamer. Teraz za pomocą urządzenia mobilnego, laptopa czy tabletu masz kontrolę nad wszystkim co się dzieje w warsztacie. Dodatkowo możesz dokonać konfiguracji ustawień według własnych potrzeb.

Warto też rozważyć zintegrowanie monitoringu z systemem alarmowym.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl