Producenci
Mega promocja!
C8PF Zewnętrzna kamera obrotowa WiFi zoom optyczny detekcja człowieka
C8PF Zewnętrzna kamera obrotowa WiFi zoom optyczny detekcja człowieka

499,00 zł

Cena regularna: 515,00 zł

Najniższa cena: 515,00 zł
szt.
Rejestrator cyfrowy Hikvision hybrydowy 8-kanałowy (4x analog + 4x IP) DVR-4CH-4MP
Rejestrator cyfrowy Hikvision hybrydowy 8-kanałowy (4x analog + 4x IP) DVR-4CH-4MP

429,00 zł

Cena regularna: 469,00 zł

Najniższa cena: 469,00 zł
szt.
Zestaw do monitoringu WiFi IP HIKVISION 2x Kamera WiFi HWI-B120H-D/W + 1x Rejestrator WiFi DS-7104NI-K1/W/M + AKCESORIA
Zestaw do monitoringu WiFi IP HIKVISION 2x Kamera WiFi HWI-B120H-D/W + 1x Rejestrator WiFi DS-7104NI-K1/W/M + AKCESORIA

954,00 zł

Cena regularna: 1 090,00 zł

Najniższa cena: 1 090,00 zł
szt.
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

pliki.noxel.pl

Monitoring parkingu
Monitoring parkingu

 

Planując monitoring parkingu zadajemy sobie pytanie jaka kamera będzie odpowiednia do naszych potrzeb? Na rynku dostępnych jest wiele typów kamer – dyskretne małe urządzenia o budowie kopułkowej, obrotowe kamery ptz, kamery tubowe, czy turret. Dowiedz się na co zwrócić uwagę wybierając urządzenia do nowoczesnego nadzoru.

 

 

Jakie urządzenia do monitoringu CCTV wybrać?

 

Oczywiście wszystko zależy od tego jakie funkcje ma pełnić nasz system monitoringu. Wiadomo, że przede wszystkim chcemy mieć podgląd i kontrolę nad obszarem parkingu. Zarówno w czasie rzeczywistym, jak i wiedzieć co się zdarzyło w niedalekiej przeszłości. Następnie więc należy odpowiedzieć sobie na pytanie czy nasz system monitoringu ma być widoczny i pełnić funkcję odstraszającą potencjalnych złodziei czy raczej zależy nam na dyskretnym obserwowaniu miejsca.

Przestrzeń parkingowa może obejmować różny obszar. Od parkingu przy domku jednorodzinnym po duże parkingi firmowe. W przypadku tego pierwszego możemy zdecydować się na kamerę połączoną z czujnikiem ruchu. Taki system natychmiast powiadomi nas, gdy wykryje jakikolwiek ruch na parkingu. Nasze auta będą chronione, a ryzyko wtargnięcia osoby niepożądanej na teren domu zostanie niemal wyeliminowane.

 

Systemy monitoringu do zarządzania parkingiem

 

Gdy chcemy nadzorować większy parking, musimy zainwestować w nieco bardziej rozbudowany system.

Podstawowe zadania monitoringu parkingu to:

  • podgląd ilości zajętych i dostępnych miejsc parkingowych
  • zapewnienie bezpieczeństwa klientom parkującym oraz zabezpieczenie ich samochodów przed włamaniem i uszkodzeniem
  • informacja, kiedy dana osoba przyjechała na parking i ile czasu trwał postój
  • powiadomienie, gdy pojawi się ruch na parkingu poza standardowymi godzinami pracy firmy
  • materiał dowodowy w razie sytuacji spornych lub wymagających wyjaśnienia.

 

Aktualnie intuicyjne aplikacje i oprogramowania do zarządzania urządzeniami CCTV są dostępne dla każdego użytkownika. Producenci stawiają na zdalny i wygodny dostęp do urządzeń z każdego miejsca.

 

  

 

Jakie kamery do monitoringu parkingu wybrać?

 

Do monitoringu parkingu zaleca się stosowanie kamer z dużym zasięgiem pola widzenia. Najlepiej sprawdzą się te o zmiennej ogniskowej. Wysoka rozdzielczość kamer od 4 MP pozwoli na szczegółową rejestrację. Dzięki temu łatwo zidentyfikujemy zarówno auto, jak i kierowcę. Możemy tak skonfigurować urządzenia, że otrzymamy natychmiastowe powiadomienia alarmowe ze zdjęciami i filmami na urządzenie mobilne. Możemy też mieć możliwość udostępnienia podglądu innym osobom, np. z ograniczonymi uprawnieniami. Jest to przydatna funkcja, gdy więcej osób jest zaangażowanych w nadzór parkingu, np. w systemie zmianowym.

Kamery do monitoringu parkingu powinny być też dostosowane do pracy w nocy. Warto zwrócić uwagę czy mają takie funkcje korekty obrazu jak WDR, Dark Fighter (Hikvision) czy wsparcie promienników IR. Żeby mieć gwarancję obrazu bez prześwietlenia (np. w sytuacji oślepienia kamery przez reflektory) przydatne będą funkcje HLC i BLC. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w sprzęt tzw. wandaloodporny. Oznacza to, że obudowa kamery jest odporna na uderzenia i inne akty wandalizmu (IK10). Większość parkingów znajduje się na zewnątrz, więc musimy też wybrać sprzęt, który sprawdzi się w zmiennych warunkach pogodowych i będzie miał wysoką klasę szczelności (IP66IP67).

Kamera do monitoringu może też mieć wbudowany slot na kartę microSD, np. 128 GB lub 256 GB. Jeżeli potrzebujemy bardziej zaawansowany system i chcemy przechowywać dane z kamery dłużej, to na pewno przyda nam się odpowiednio dobrany rejestrator z pojemnym dyskiem twardym (np. 2 TB lub 4 TB). Najlepiej, żeby rejestrator posiadał wyjścia wideo (VGA, HDMI). Pozwalają one wyświetlić obraz z kamer na telewizorze lub monitorze. Dodatkowo sam rejestrator umożliwia podgląd z wielu kamer jednocześnie.

Dobrze dobrany i skonfigurowany zestaw do monitoringu zapewni bezpieczeństwo osobom korzystającym z parkingu i ich pojazdom. Zaoszczędzi też czas poświęcony na dochodzenie jak powstała szkoda. Pozwoli też na stałą kontrolę osób przyjeżdżających i wyjeżdzających z firmy lub domu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl